İptal ve İade Politikası

MADDE-1
SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
SATICI: CROSS AKSESUAR www.keciaksesuar.com
Adresi: güneşli mah 526/3 sok no 7 iç kapı no 5 konak izmir
ALICI: www.keciaksesuar.com’un ilgili üyesi veya üyeliksiz alışveriş yapan kullanıcılar

MADDE 2 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli, rengi, satış bedeli, sipariş sonrasında gönderilen eposta'da belirtildiği gibidir.

İş bu sözleşmenin konusu, alıcını satıcıya ait : www.keciaksesuar.com sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeler uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder www.keciaksesuar.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3
TESLİMAT ŞARTLARI

1.TESLİMAT ÜCRETLERİ

Tüm siparişlerde kargo ücreti SATICI’ya aittir.

2.TESLİMAT SÜRESİ
2.a.Stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcı hesabına geçmesinden sonra en geç 1-3 gün içerisinde ürün kargoya teslim edilir.
2.b.Kargoya verilen siparişler için ortalama kargo süresi ise 2 gündür. Kargo tarafından yaşanacak gecikmelerde SATICI sorumlu değildir.

MADDE-4
İADE ŞARTLARI

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ
1 .Öncelikle bizimle iletişime geçmeniz.
2. İade edilecek ürün(Gönderildiği şekilde)
İADE EDİLECEK ÜRÜN
a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin(YURTİÇİKargo tarafından tutanak tutulmamış ve ya firmamız tarafından yapılan uyarı sonucunda paketi açarken video çekilmemiş ise) iadesi kabul edilmemektedir.BASKILI ÜRÜNDE İADE VE DEĞİŞİM YAPILAMAMAKTADIR.BASKILI ÜRÜNLER SİPARİŞ ÜZERİNE HAZIRLANMAKTADIR.ÜRÜNDE HATA YA DA YANLIŞLIK YOK İSE İADE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.
b- İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak kutusunda teslim edilmesi gerekmektedir.
İADE İÇİN DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA
a- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti satıcıya aittir.Beğenilmemeye bağlı ürünün ayıplı olmadığı iadelerde kargo ücreti ve kargoya ödenen kapıda ödeme komisyon bedeli düşülerek iade aktarılmaktadır.
b- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı 7 gün içinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-14 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
c- İade edeceğiniz ürünleri firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderim yapabilirsiniz. 
d-İadesi yapılacak ürün , alıcıya ulaştıktan sonra alıcı tarafından kullanıldıysa ürün iadesi kabul edilmemektedir.MADDE-5

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ
İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firması YURTİÇİ KARGO tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir..
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
- Kişiye Özel ürünlerin iade ve değişimi yoktur.


İade Etmek İstediğiniz Ürünleri Teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürünler kullanılmış, yıpranmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri gönderim yapılır ve iade kabul edilmez. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları, orijinal kutusu ve faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

Ürünlerde herhangi bir defo var ise ve ya ürün  yanlış gönderilmiş ise defolu/yanlış ürünün değişim ya da iade masrafları Keçi Aksesuar tarafından karşılanır.

Üründe ve siparişte herhangi bir hata/defo yok ise beğenilmemeye bağlı ve ya yanlış sipariş edilmeye bağlı durumlarda kargo masrafı müşteriye aittir. Kargo ücreti müşteriye ödenecek toplam miktardan tahsil edilerek müşterinin belirtmiş olduğu hesaba ücret iadesi yapılır.Kredi/banka kartı ile online ödeme yapılmış ise karta aktarım yapılır.


SİPARİŞ İPTALİ 

Ödemesi peşin yapılmış(kredi kartı ile online ödeme ve ya Havale/EFT) fakat alıcı tarafından teslim alınmamış ve satıcıya geri dönmüş kargoların kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.
Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz ve ya değişiklik yapmak istediğiniz siparişlerinizi kargoya verilmeden önce bize bildirmeniz gerekmektedir.Ürünler kargoya verildikten sonra yapılan değişiklik ve iptal işlemlerinde ürün kargoya verildiği için değişiklik ve iptal işlemi yapılamaz.Kargo yola çıktıktan sonra yapılan iptal işlemlerinde kargo ücretleri alıcıya aittir.